Foto: Studio Stefano Graziani

Na východě Švýcarska otevřelo nové muzeum současného umění

Ve švýcarské obci Susch otevřelo nové muzeum současného umění, které využívá prostory starého kláštera, pivovaru i nedaleké jeskyně.

26. leden 2019 12:01:20

Polská filantropka Grażyna Kulczyk se postarala o vznik nového muzea současného umění nedaleko švýcarské hranice s Rakouskem. Muzeum Susch, nesoucí jméno obce, ve které se nachází, využívá prostory historického kláštera a okolních přilehlých budov, které prošly pro výstavní potřeby pouze minimálními úpravami.

O architektonické zpracování komplexu se postarali Chasper Schmidlin a Lukas Voellmy, kteří při návrhu dbali zvýšený důraz na zachování historického odkazu lokality, a proto se pokusili pouze o minimální úpravy prostoru tak, aby splňoval potřeby muzea, ale zároveň zůstala zachována plná autenticita.


Foto: Studio Stefano Graziani

Muzeum Susch nabízí více než 1500 čtverečních metrů výstavních ploch, které jsou dále rozděleny na stálé a putovní expozice. Prezentuje instalace od lokálních i mezinárodních umělců a zároveň slibuje zahájení kongresových a přednáškových událostí zejména z oblasti vědy a umění.

Umělecký prostor s pestrou historickou minulostí ležící na poutnické trase do Santiago de Compostela by rád plnil roli multi žánrové umělecké laboratoře, která poskytne zázemí pro další rozkvět současných uměleckých děl. V případě zájmu o návštěvu muzea se více informací dozvíte zde.

Zdroj: Designboom.com