Zdroj: Blakstation & Kevin

V Číně byl otevřen luxusní podzemní hotel umístěný v 88 metrů hlubokém lomu

Nedaleko Šanghaje se nachází opuštěný zaplavený lom, ve kterém byl nyní po dlouhých 12 letech budování oficiálně otevřen unikátní pětihvězdičkový hotel, který je označován za div moderní architektury.

26. leden 2019 10:32:15

Před několika měsíci jste se v našem magazínu mohli podívat, jak probíhá stavba pětihvězdičkového hotelu na 88 metrů hluboké stěně opuštěného lomu poblíž čínského města Šanghaj. Tento jedinečný architektonický počin je nyní po dlouhých letech budování konečně dokončen, a v hotelu s názvem InterContinental Shanghai Wonderland se tak mohou ubytovat první návštěvníci.


Zdroj: Blakstation & Kevin

Návrh hotelu o 16 patrech a 337 pokojích pochází z dílny britského architekta Martina Jochmana, zakladatele studia Jade + QA, který s jeho konceptem přišel již v roce 2006. “Koncept budovy byl inspirován samotným lomem a potřebou najít dokonalou rovnováhu mezi jeho přírodním prostředím a novou zástavbou podle taoistického principu jinu a jangu,” uvedl Jochman v rozhovoru pro Dezeen.


Zdroj: Blakstation & Kevin

Základ budovy tvoří ocelová konstrukce připevněná na stěnu útesu zaplaveného lomu, přičemž nad úroveň země vyčnívají pouhá dvě patra, a dvě nejspodnější se pak nadchází dokonce pod vodní hladinou. Jednotlivá patra s pokoji pak kopírují reliéf svislé stěny, přičemž ústředním prvkem budovy je “skleněný vodopád”, který obsahuje výtahy s pozorovacími plošinami a poskytuje přístup do všech poschodí.

Zdroj: Dezeen