Zdroj: Expensify/YouTube

Jak prodat nudnou aplikaci? Expensify a 2 Chainz nám to ukazují v bláznivé reklamě

Aplikace Expensify zveřejnila novou reklamu v podobě hudebního videoklipu, ve kterém 2 Chainz rapuje o luxusním životě, který může žít díky snadné evidenci svých výdajů.

25. leden 2019 13:13:26

Expensify je aplikace umožňující efektivní zapisování a správu výdajů. Nuda, říkáte si nejspíš. A máte pravdu. Appka pro ukládání účtenek, ač velmi praktická a užitečná, zkrátka sama o sobě tolik pozornosti nepřiláká. Toho si však jsou vědomi také její tvůrci, kteří se proto rozhodli zaujmout širokou veřejnost jinak.


Zdroj: Expensify/YouTube

Na YouTube kanále aplikace zveřejnili reklamní spot určený pro zápas Super Bowl, který 3. února bude sledovat celá Amerika. Vzhledem k obří sledovanosti nejde pouze o sportovní událost, ale také skvělou příležitost pro firmy, které chtějí zaujmout své zákazníky. Hlavní hvězdou hudebního videa je rapper 2 Chainz, jemuž sekunduje americký herec Adam Scott v roli finančního ředitele hudebního labelu, který se rappera snaží přesvědčit, aby si vedl evidenci svých výdajů.


Zdroj: Expensify/YouTube

Spot je velmi vizuálně rozmanitý, kdy v jednu chvíli přechází dokonce do animace, a zobrazuje snový život, který rapper může žít právě díky jednoduchému ukládání účtenek a správě výdajů v Expensify, a to vše za doprovodu moderního trapového beatu. Reklama pak obsahuje také soutěžní prvek, kdy si fanoušci mohou vyfotit účtenky, které se v klipu objeví, a následně je nahrát do aplikace, kde mají šanci na peněžní výhru.

Abychom to již nezdržovali, jedná se o velmi povedené a kvalitně zpracované marketingové dílo, a vy si ho nyní již můžete užít:

Zdroj: The Verge, Adweek