Zdroj: Amazon

Americkým zákazníkům Amazonu budou doručovat zásilky autonomní roboti

Amazon přichází s další inovativní novinkou ve svém provozu. Šest roztomilých autonomních robotů bude nyní v rámci testování rozvážet zásilky zákazníkům žijícím v americkém okrese Snohomish County.

24. leden 2019 10:47:57

Firma Jeffa Bezose včera zveřejnila video, ve kterém představuje nového samořízeného doručovacího robota s názvem Scout, který bude rozvážet zásilky přímo k zákazníkům domů. V současné době je robot ve fázi testovacího provozu, kdy v doprovodu zaměstnance Amazonu doručuje zboží zákazníkům v okrese Snohomish County v americkém státě Washington.

Firma Jeffa Bezose v tiskové zprávě uvádí: “Tato zařízení se budou autonomně pohybovat po svých doručovacích trasách, přičemž zpočátku je bude doprovázet zaměstnanec Amazonu. Při vývoji robota Scout v naší laboratoři pro výzkum a vývoj v Seattlu jsme zajistili, že se dokáže bezpečně a efektivně orientovat v okolí zvířat, chodců i čehokoli jiného, co mu stojí v cestě."


Zdroj: Amazon

Součástí testovacího provozu je celkem šest robotů, kteří fungují během pracovních dní a pouze za denního světla. Místní obyvatelé si tedy nyní mohou objednané zboží z Amazonu převzít přímo z útrob robota, který jim ho přiveze přímo ke dveřím.

Zdroj: HypeBeast, designboom