Foto: Archdaily.com

Na ostrově Kós vyrostl turistický komplex inspirovaný starověkou architekturou

Na severním pobřeží řeckého ostrova Kós vyrostl nový turistický komplex, jenž svým členěním odkazuje na architektonické prvky antického Řecka.

23. leden 2019 14:03:59

Turisty vyhledávaný ostrov Kós poblíž tureckého pobřeží se dočkal dalšího ubytovacího zařízení, které zaujme zejména svým prostorovým členěním. Komplex zahrnující 5 bungalovů a restauraci je celý soustředěn kolem velkého bazénu, který nabízí paluby sloužící k přecházení mezi jednotlivými stavbami.

Autorský tým z architektonické kanceláře Mastrominas ARChitecture se nechal inspirovat původním antickým uspořádáním, kdy bazén v tomto případě představuje otevřené nádvoří s celou řadou volných přístupových cest, jak tomu bylo ve starověké architektuře. Rozsáhlá vodní plocha mezi jednotlivými bungalovy pak nabízí jak možnost odpočinku, tak pocit klidu a intimity.


Foto: Archdaily.com

Všechny bungalovy jsou členěny do dvou poschodí, přičemž přízemní prostory nabízejí otevřený přístup k bazénu. Volba materiálů zde padla na tradiční prvky v podobě kamene či dřeva. Celkově se vyvedení obytných prostor nese v jednoduchém, avšak velmi efektním vzdušném duchu s odkazem na minulost.

Restaurace s venkovním barem a terasou svým vzezřením navazuje na provedení přilehlých bungalovů. Stylový interiér i exteriér tedy hojně využívají dřevo a kámen, přičemž celé pojetí dokazuje, že minimalismus může skrývat velkou sílu. Venkovní plochy kolem bazénu jsou dále doplněny četnou zelení či efektními dřevěnými palubami. Pokud vás toto místo zaujalo, rezervaci si můžete vytvořit zde.

Zdroj: Archdaily.com