Zdroj: Vincent Leroy

Levitující ozvučená bublina pod pařížským mostem vytváří zvláštní a intenzivní atmosféru

Lidem procházejícím pod pařížským mostem Pont de Bir-Hakeim se nyní naskytne velmi pozoruhodný pohled na obří pohyblivou bublinu se zvukovým doprovodem, která vypadá, jako by se zde zjevila z jiného vesmíru.

23. leden 2019 10:35:04

Francouzský umělec Vincent Leroy představil novou instalaci v podobě obří pohyblivé bubliny pod známým mostem Pont de Bir-Hakeim v centru Paříže. Jedná se o průhlednou bublinu vyrobenou z tlusté vrstvy plastu, která je nenápadně zavěšena ze zmíněného mostu, a vytváří tak dojem levitace. Její tvar je záměrně nepravidelný, aby francouzské hlavní město zachycovala ve zkreslených a snových obrazech, které nejsou vázány realitou.

Projekt nese název Slow Drop a je inspirovaný Leroyovou fascinací letectvím a vesmírem. Součástí instalace je rovněž zvukový podklad z dílny Jérômeho Echenoze z pařížského Adorable Studia, který je synchronizovaný jak s pohybem bubliny, tak s projíždějícími vlaky metra po mostě nad ní. Společně s těmito zvuky instalace navozuje velmi mysteriózní atmosféru a budí dojem, jako by se zde zjevila z jiného vesmíru.

Pokud se tedy někdy v nejbližší době ocitnete v Paříži a zatoužíte po návštěvě jiného atmosférického místa než klasické nejnavštěvovanější památky, víte, kam jít.

Zdroj: designboom