Foto: Ugur Sahin Design

Legendární Alfa Romeo 33 Stradale se dočkala znovuzrození

Designové studio Ugur Sahin Design se postaralo o reinkarnaci ikonického italského sporťáku. Jako základ posloužila technika modelu 4C.

22. leden 2019 14:15:54

Alfa Romeo 4C debutovala roku 2013. Po necelých pěti letech byl však tento vůz stažen z výroby a doposud je prodávána již pouze otevřená varianta 4C Spider. Právě již nenabízenou uzavřenou verzi si však vybral turecký úpravce Ugur Sahin Design jako základ pro moderní reinterpretaci legendárního modelu 33 Stradale.

Originální Alfa Romeo 4C prodělala výraznou proměnu, přičemž technika byla kompletně zachována a změny se dotkly pouze exteriéru vozu, který se však proměnil od základu. Výsledné dílo dostalo označení Nivola. Jméno vozu tak sahá do historie motorsportu Alfy Romeo, jelikož Nivola byl přezdíván legendární italský závodník Tazio Nuvolari.

Novinka je designovým odkazem na ikonické 33 Stradale, což se projevuje třeba prodloužením zadních partií vozu, kterým dominují výrazné blatníky. Výrobce věří, že jeho exkluzivní přestavba získá nestárnoucí historickou hodnotu, což z vozu dělá zároveň zajímavou investici. Ugur Sahin Design zároveň předpokládá, že by v případě zvýšeného zájmu o svou kreaci Nivola mohl zahájit výrobu velmi omezené edice těchto strojů.

Zdroj: Motor1.com