Foto: Emilio López Arquitecto

Minimalistický dům v Ekvádoru využívá lokálních surovin

Jednoduchý pobřežní dům v Ekvádoru ve své konstrukci využívá lokálního dřeva a bambusu a zároveň přichází s efektivním řešením interiéru.

21. leden 2019 14:51:30

Na pobřeží Don Juan v Ekvádoru vyrostl jednoduchý rodinný dům z pera Emilio López Arquitecto, jenž zaujme především volbou jednoduchých lokálních materiálů a funkčním prostorovým řešením interiéru.

Stavba je orientována od východu na západ směrem k oceánu. Obě čelní strany jsou kompletně otevřené a prosklené. Celý dům je tvořen konstrukcí z místních dřevin, která jasně definuje celý prostor interiéru a zároveň udává křivky celého domu.


Foto: Emilio López Arquitecto

Fasáda domu je tvořena cementovými panely, zatímco vnitřní stěny jsou osazeny bambusovými rohožemi, které v kombinaci s dřevem působí opticky vřelým dojmem. Interiér je i díky plnému prosklení z obou stran velmi vzdušný, čemuž přispívá i poměrně vysoký strop. Prostor uvnitř zároveň není definován jako dvě oddělená poschodí, ale přízemí a rozsáhlé mezipatro.

Přízemí tak tvoří kuchyň s jídelnou, obývací pokoj a koupelna. O úroveň výše jsou potom umístěny dvě ložnice orientované směrem k oceánu, což nabízí velmi příjemný a klidný výhled. Jednoduchý a chytře řešený dům tak poskytuje plnohodnotné bydlení, aniž by byl zátěží přírodě nebo vizuálně narušoval okolní lesy směrem na východ.

Zdroj: Designboom.com