Foto: Cadillac

Cadillac uvedl prémiové SUV XT6. Jak si povede v náročné konkurenci?

Detroitský autosalon se stal místem premiéry nového Cadillacu XT6. SUV od luxusní značky koncernu General Motors se postaví proti silné konkurenci v podobě Audi Q7 nebo BMW X5.

20. leden 2019 15:41:46

Poslední dekáda nebyla pro koncern General Motors vůbec jednoduchá. Ekonomická krize zapříčinila zánik značek Pontiac, Hummer a Saturn či prodej dnes již neexistujícího Saabu. Nyní se však legendární GM opět začíná vracet na výsluní. Důkazem toho je i novinka v podobě prémiového SUV Cadillac XT6, které debutovalo na probíhajícím autosalonu v Detroitu.

Nové XT6 se ve stále rostoucí modelové paletě Cadillacu zařadí pod obří model Escalade a stane se druhým SUV značky se třemi řadami sedadel. Vůz využívá osvědčenou koncernovou platformu, na které stojí také Chevrolet Traverse nebo GMC Acadia. Přílišné sdílení platforem mezi značkami se v minulosti stalo pro General Motors osudným. Toto spojení však dává smysl, jelikož novinka Cadillacu cílí na bohatší klientelu, než koncernoví sourozenci.


Foto: Cadillac

Již na první pohled je na novém XT6 patrný nový designový jazyk značky, který působí značně modernějším dojmem, ale zároveň zachovává charakteristické prvky, jako třeba lichoběžníkovou masku chladiče. Zcela nový je však tvar předních světlometů, které spíše než Cadillac evokují některé vozy konkurence a dodávají americkému vozu potřebnou eleganci.

V interiéru nás čeká dostatek prostoru pro až osm cestujících, bohatá volitelná výbava a řada prémiových materiálů. Palubní deska působí oproti konkurenci spíše minimalistickým dojmem. Středový displej je pouze osmi palcový, zatímco u jiných vozů segmentu se běžně setkáváme s deseti palci. Na palubě však nechybí Apple CarPlay, Android Auto, velmi kvalitní audiosoustava Bose či WiFi připojení. Celá řada pokrokových palubních asistentů je samozřejmostí.


Foto: Cadillac

O pohon se momentálně stará pouze vidlicový šestiválec o objemu 3.6 litru, jenž přenáší pomocí devítistupňové automatické převodovky GM 310 koní na obě nápravy. Cadillac XT6 bude dodáván také v provedení sport, které se bude lišit jak detaily v interiéru a exteriéru, tak sportovnějšími jízdními vlastnostmi. Nabídka však zklame absencí silnější motorizace a hybridní varianty. Ačkoliv působí novinka jako sebevědomé luxusní SUV, které má co nabídnout, vedle konkurentů v podobě Audi Q7, BMW X5, Lincoln Aviator nebo Acura MDX to bude mít těžké.

Zdroj: Topspeed.com