Foto: Nissan

Nissan odhalil studii IMs. Sportovní sedan ukrývá vizi interiéru budoucnosti

Japonská automobilka na detroitském autosalonu překvapila. V záplavě nových crossoverů představila futuristicky vyhlížející elektrický sedan, jehož interiér představuje vizi budoucnosti.

19. leden 2019 19:14:49

Nissan překvapil své fanoušky na probíhajícím autosalonu v Detroitu dynamicky působící studií IMs, která představuje vizi sedanu budoucnosti. Novinka minimalistických, avšak značně futuristických proporcí zaujala odbornou i laickou veřejnost především pojetím interiéru.

Ten se nese v trendu všudypřítomných displejů v kombinaci černé a zlaté barvy. Místo volantu navíc zabírají pouze drobná hranatá řídítka, která mají s volantem jen pramálo společného a slouží pro případ, že by chtěl řidič vypnout autopilota a řídit sám. Celou palubní desku dynamických proporcí pak zabírá jeden obří displej.

Po technické stránce jde o čistokrevný elektromobil s pohonem všech kol a výkonem 483 koní. Dojezd konceptu přesahuje slušnou hodnotu 600 kilometrů a díky vzduchovému odpružení zaručuje velmi komfortní cestování. Automobilka však s uvedením vozu do výroby nepočítá. Jedná se pouze o předzvěst nové generace elektromobilů značky Nissan, kterých by mělo být během nadcházejících tří let uvedeno hned dvanáct.

Zdroj: Topgear.com