Foto: BMW

Omlazené BMW 7 přichází. S ním i návrat dvanáctiválce

BMW odhalilo facelift svého vlajkového sedanu řady 7. Kromě výrazných změn v exteriéru se do nabídky motorizací vrací také vrcholný dvanáctiválec.

17. leden 2019 23:16:01

Přímý konkurent Mercedesu třídy S či Audi A8 debutoval v poslední generaci v roce 2015. Nyní mnichovský výrobce odhalil razantní facelift, který kromě přepracovaného exteriéru nabízí ještě větší komfort a do nabídky pohonných jednotek navrací původní vidlicový dvanáctiválec.

Přepracovaná řada 7 zaujme již na první pohled výraznějším a masivnějším designem, jenž se projevuje zejména na přídi vozu. ikonické ledvinky se zvětšily o 40%, světlomety mají podlouhlejší tvar a jsou usazeny o něco níže. Designové pojetí tak koresponduje s nejnovějším vývojem vozů BMW, jak jsme mohli vidět např. při uvedení nového X7. Příď vozu se navíc celkově zvýšila o 5 centimetrů, což v kombinaci s dalšími prvky vytváří podstatně monumentálnější dojem. Změnami si prošly i další partie karoserie a výrobce slibuje lepší aerodynamiku, což zajistí vyšší komfort cestování.


Foto: BMW

Interiér nabízí vyšší komfort a drobné změny, což se projevuje třeba jiným uspořádáním tlačítek na volantu nebo exkluzivní volitelnou kůží Nappa v příplatkové výbavě. Tablety se zábavním systémem pro cestující vzadu nyní disponují výkonnějším hardwarem a přehrávají také Blu-ray.

Pod kapotu sedmičky se zároveň vrací vidlicový dvanáctiválec o objemu 6.6 litru, jenž je kvůli emisním normám nově vybaven filtrem pevných částic a poskytuje vozu výkon 430 kW, přičemž je dostupný ve vrcholné nabídce s pohonem všech kol xDrive. paletu motorů dále zastupuje osmiválec o objemu 4.4 litru a tři třílitrové řadové šestiválce. V nabídce nechybí ani plug-in hybridní varianta.

Vůz bude standardně dodáván s adaptivním vzduchovým odpružením a vyrovnáváním světlé výšky na obou nápravách. Chybět nebude ani palubní asistent reagující na hlas řidiče, který se postará kupříkladu o změnu nastavení klimatizace či spuštění masážních funkcí na sedadle.

Zdroj: Motoring.com.au