Zdroj: Hyundai E&C

Jeden z nejdelších mořských mostů světa má pomoci Kuvajtu obnovit Hedvábnou stezku

Hedvábná stezka byla v dobách starověku a středověku nejvýznamnější obchodní trasou na světě. Kuvajtská vláda se ji nyní snaží alespoň částečně obnovit, k čemuž má přispět i tento 50kilometrový most, který bude v nejbližších měsících dokončen.

16. leden 2019 13:54:36

V Kuvajtu bude v průběhu následujících měsíců dokončen most s názvem Sheikh Jaber Al-Ahmad Al-Sabah Causeway, který se se svou délkou přibližně 50 kilometrů zařadí mezi nejdelší mořské mosty světa. Cílem tohoto obřího infrastrukturního projektu v hodnotě necelých 70 miliard Kč je vytvořit spojení mezi Kuwait City, hlavním městem Kuvajtu nacházejícím se na jižním břehu Kuvajtského zálivu, a městem Subiyah na severním břehu, kde má v budoucnu vyrůst zcela nová futuristická čtvrť s názvem Madinat al-Hareer.


Zdroj: Siqura.com

Samotný most je pak součástí většího rozvojového plánu, jehož cílem je obnovit slavnou Hedvábnou stezku, která v dobách starověku a středověku sloužila jako obchodní spojení mezi západem a východem. Stavbu zajišťuje korejská firma Hyundai Engineering & Construction společně s místním konsorciem Combined Group Contracting Company. Kromě nekonečné silnice most obsahuje také 335 metrů vysokou asymetrickou stavbu připomínající ploutev, která představuje jeho dominantu a vizuálně nejvýraznější prvek.

Zdroj: ArchDaily, Archpaper