Zdroj: AECOM/Windsor–Detroit Bridge Authority

Kanadu a USA propojí nejdelší zavěšený most v Severní Americe

Mezi kanadským městem Windsor a americkým Detroitem vznikne nový most. Kromě toho, že půjde o spojovací bod dvou zemí, se bude jednat také o nejdelší zavěšený most v Severní Americe a jeden z nejdelších na světě.

15. leden 2019 10:20:54

Most s názvem Gordie Howe International Bridge nese jméno zesnulé legendy kanadského hokeje Gordieho Howea, který strávil značnou část své kariéry právě v klubu Detroit Red Wings, a dokonale tak toto kanadsko-americké partnerství symbolizuje. Koridor Windsor-Detroit je nejvytíženější mezistátní obchodní trasou na americko-kanadské hranici, a nový šestiproudový most tak poskytne potřebnou kapacitu pro dlouhodobý rozvoj obchodních vztahů a poptávky po cestovním ruchu.


Zdroj: AECOM/Windsor–Detroit Bridge Authority

Návrh i realizaci 2,5 kilometru dlouhého mostu zajišťuje stavební a architektonická firma AECOM. Jemně zakřivený most bude z obou stran ukotven přes 200 metrů vysokými věžemi, které budou představovat majestátní brány do zahraničí. Vzdálenost mezi věžemi tvořící hlavní úsek mostu činí 853 metrů, věže od břehů pak na obou stranách bude dělit 320 metrů.


Zdroj: AECOM/Windsor–Detroit Bridge Authority

“Vzory závěsných lan vytváří efekt moiré, který se s různými úhly pohledu neustále mění. V noci se Gordie Howe International Bridge stane dominantní osvětlenou stavbou a veřejným uměleckým dílem, které bude podporovat spolupráci a mezikulturní výměnu v regionu,” řekl Erik Behrens, hlavní architekt mostu.

Zdroj: designboom