Zdroj: Cadillac

Cadillac přichází s prvním elektromobilem ve formě elegantního crossoveru

Automobilka sice zatím neodhalila mnoho podrobností, avšak má se jednat o první model založený na platformě nové generace, která umožní designovou flexibilitu a zároveň vysoký výkon.

14. leden 2019 14:38:32

Americká automobilka General Motors, která mimo jiné vyrábí vozy značek Cadillac, Chevrolet a GMC, před několika dny oznámila, že právě Cadillac se má stát jejím želízkem v ohni na poli elektromobilů. Vzhledem k tomuto prohlášení všichni přirozeně čekali, že někdy v dohledné době bude představen elektrický model. Automobilka však všechny překvapila, když jí stačilo pouhých pár dní.

V předvečer zahájení prestižního autosalonu v Detroitu, který začíná dnes, byly odhaleny první snímky elektrického modelu od Cadillacu s dosud nespecifikovaným jménem. Mnoho toho nevíme ani o výkonu, dojezdu a dalších technických parametrech. Co však víme, je, že půjde o crossover založený na nové platformě BEV3, kterou automobilka vyvíjí jakožto globální architekturu nové generace pro všechny své nadcházející elektromobily.


Zdroj: Cadillac

Šéf Cadillacu Steve Carlisle platformu BEV3 popsal následovně: “Umístění baterií ve voze bude v rámci designu této architektury podobné jako u ledových kostek v zásobníku. Můžete do něj nalít tolik vody, kolik budete chtít, a vyrobit tolik kostek, kolik potřebujete – avšak daný zásobník zabírá v mrazáku stále stejné místo.” Hlavním cílem této platformy je tedy podle všeho flexibilita, díky které mohou mít různé vozy jedinečný design, aniž by tím přišly o vysoký výkon a dojezd.

Zdroj: CNET RoadShow, Engadget