Zdroj: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

700metrový mrakodrap od AS+GG bude nejvyšší v Číně a druhý nejvyšší na světě

V čínském Šen-čenu má vzniknout zcela nová čtvrť, jejíž ústředním bodem bude právě tento mrakodrap, který mimo jiné nabídne jednu z nejvyšších vyhlídek světa.

13. leden 2019 11:34:52

Americké studio Adrian Smith + Gordon Gill Architecture (AS+GG) odhalilo plány nového mrakodrapu s názvem Shenzhen-Hong Kong International Center v čínském městě Šen-čen, který se s výškou 700 metrů stane nejvyšší budovou celé Číny. Jedná se o součást projektu širší zástavby s názvem Shimao Shenzhen Longgang Master Plan, k jehož realizaci bylo zvoleno právě toto studio.


Zdroj: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Současnému žebříčku nejvyšších budov světa vévodí Burdž Chalífa v Dubaji s výškou 828 metrů, druhá je pak Šanghajská věž o výšce 632 metrů. Mrakodrap studia AS+GG by se tedy v případě realizace stal nejen nejvyšší budovou Číny, ale také druhou nejvyšší budovou světa. Kromě vyhlídkové plošiny na samotném vrcholu zde bude na návštěvníky čekat také restaurace, noční klub, lázně či plavecký bazén.


Zdroj: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture

Budova Shenzhen-Hong Kong International Center bude ústředním bodem již zmíněné širší zástavby, která pak kromě komerčních zařízení jako hotely či obchody bude obsahovat také obytné domy. Vznikne tak nový veřejný prostor, který kromě výše zmíněného nabídne také kulturní vyžití v podobě kulturního centra a hlavní knihovny.

Zdroj: designboom