Zdroj: Elon Musk

Musk zveřejnil snímky dokončeného prototypu rakety Starship – a je to monstrum

Firma SpaceX se snaží vykročit do nového roku správnou nohou, a očividně se jí to daří. Elon Musk odhalil snímky dokončeného prototypu rakety Starship, který bude nyní použit pro testovací lety.

11. leden 2019 09:27:03

Koncem prosince se Elon Musk na svém Twitteru podělil o snímky z procesu stavby prvního prototypu rakety Starship (dříve BFR), která má sloužit jako prostředek k vysílání lidí na Měsíc i Mars. Nyní, o necelé tři týdny později, se již můžeme podívat na její kompletní podobu. “Právě jsme dokončili stavbu testovací rakety Starship v texaském kosmodromu SpaceX. Jedná se o skutečný, nikoli renderový snímek,” napsal Musk pod fotografií na svém Twitteru.


Zdroj: Elon Musk

Pro demonstraci velikosti rakety se vedle ní nachází člověk či figurína ve skafandru a jak můžete vidět, je to doslova monstrum. Musk pak ještě přidal několik dalších informací týkajících se nejbližších plánů s tímto prototypem. “Tato raketa je určena pro suborbitální VTOL testy (Vertical Take-Off and Landing, vzlet kolmo vzhůru a přistání zpět na zem – pozn. red.). Orbitální verze bude vyšší, bude mít tlustší plášť (nepomačká se) a jemně zakřivený nos," uvedl.


První orbitální prototyp by pak měl být hotový do června letošního roku. Musk pak sdílel také fotografie a videa dalších uživatelů a fanoušků, kteří se na toto mohutné vesmírné plavidlo přišli osobně podívat:


Zdroj: CNET