Koenigsegg Regera, foto: Koenigsegg

Koenigsegg v Ženevě představí nástupce Agery RS

Švédský výrobce exkluzivních hypersportů připravuje pro březnový autosalon v Ženevě novinku v podobě nástupce úspěšné Agery RS. Půjde o nejrychlejší vůz planety?

10. leden 2019 11:53:48

Na prestižním autosalonu v Ženevě, jenž proběhne v termínu od 7. do 17. března, spatří světlo světa nejnovější z vozů značky Koenigsegg, které jsou proslulé extrémními jízdními výkony a drží celou řadu rychlostních rekordů.

Švédové tímto krokem reagují na skutečnost, že jako výrobce přísně limitovaných sérií vlastně již nemají co nabízet. Všech slibovaných 80 kusů modelu Regera se beznadějně vyprodalo a drobná série Agera RS čítající pouhých 25 exemplářů stejně tak. Novinka by tak měla navázat na Ageru RS a předčit ji po všech směrech.

Dle předběžných informací se nový model z dílny Koenigseggu ponese v duchu svých předchůdců s tím, že nabídne ještě extrémnější parametry. Předpokládá se využití pětilitrového osmiválce s dvojitým přeplňováním, jenž bude naladěn na výkon přesahující 1400 koní. V kombinaci s bezztrátovou převodovkou (psali jsme zde) se tedy s vysokou pravděpodobností bude jednat o vůbec nejrychlejší silniční automobil v dějinách.

Pokud byste měli o nový počin švédských specialistů zájem, počítejte s cenovkou okolo 50 milionů korun, přičemž produkce bude limitována na pouhých 125 exemplářů.


Koenigsegg Agera RS drží rekord např. v akceleraci 0-400-0 km/h. Nástupce odhalený v březnu bude ještě rychlejší.

Zdroj: Koenigsegg