Zdroj: MVRDV

V Tchaj-pej vyrostou dvojčata od MVRDV jakožto "tchajwanské Times Square"

Dva mrakodrapy o výšce 337 a 280 metrů budou tvořeny bloky různých velikostí s vlastní mediální fasádou, které zcela promění vizuální podobu centra města.

10. leden 2019 11:30:31

Nizozemské architektonické studio MVRDV představilo svůj návrh na výstavbu dvojice mrakodrapů v centru tchajwanského hlavního města Tchaj-pej. Tato dvojčata budou sestávat z vertikálně seskládaných kvádrových bloků pokrytých mediálními fasádami, přičemž každý blok bude disponovat vlastním vizuálním motivem. “Tchajwanské Times Square”, jak projekt popisuje samotné studio, se má stát charismatickou a životem bující lokalitou, kde pokvete turismus i byznys.


Zdroj: MVRDV

Na místě, kde mají dvojčata o výšce 337 a 280 metrů vyrůst, se v současné době nachází hlavní dopravní stanice města, která spojuje linky metra, železnice a letištních spojů. Tato stanice zůstane zachována, avšak projde revitalizací a stane se součástí nové výstavby. Architekti se při tvorbě návrhu zaměřili především na dvě úrovně vnímání budov. První z nich je pohled z ulice, který budou definovat menší bloky v základnách budov a jejich fasády.


Zdroj: MVRDV

Druhou úrovní je pohled z dálky na celé město, jehož dominantu budou naopak určovat větší bloky tvořící zbytek budov. Na rozdíl od menších bloků v přízemí, které budou hostit obchody, se v těch větších budou nacházet kanceláře, kina a dva hotely. Jednotlivé obchodní bloky jsou mezi sebou vertikálně propojeny lávkami a eskalátory, přičemž páteří celého projektu se pak stane vyvýšená pěší cesta spojující budovy s nádražím.

Zdroj: designboom