Zdroj: Reuters

Největší světový festival ledových soch v Číně nabízí jedinečnou podívanou

Na první pohled mohou neuvěřitelně sofistikované ledové stavby připomínat animace z her či filmů, vyrobily je však skutečně ruce umělců z 12 zemí světa.

7. leden 2019 14:32:09

V nejvýchodnější čínské provincii Chej-lung-ťiang byla zahájena největší přehlídka ledového a sněhového umění na světě s názvem Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival. Tuto grandiózní podívanou, kterou tvoří celkem 120 000 kubíků ledu a 111 000 kubíků sněhu, si letos nenechá ujít zhruba 18 milionů návštěvníků. Stovky umělců zde za pomocí pil, dlát a cepínů vytvářejí neuvěřitelně propracovaná díla v teplotách až -35 °C.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BBC (@bbc),

Festival svou každoroční tradici započal již v roce 1985 a od té doby se mu dostala celá řada ocenění, jako je například zápis v Guinessově knize rekordů za největší sněhovou sochu světa, která měřila 250 metrů na délku a 8,5 metrů na výšku. Na letošním festivalu pak najdete stovky ledových soch od umělců z 12 různých zemí.

Ledová podívaná bude k dispozici po dobu jednoho měsíce, tedy až do 5. února. Pokud se vám zrovna nechce cestovat na druhý konec světa, můžete si ji vychutnat alespoň z následujících snímků:

Zdroj: ArchDaily