zdroj: Elixir Mystery

Jak se zabavit ve městě originálně a bez kalby?

Escape room nebo laser tag? Jump aréna nebo motokáry? Co ve městě v roce 2019?

7. leden 2019 12:23:13

Silvestr je úspěšně za námi a s ním přináší s sebou také četná novoroční předsevzetí. Někdo se chce více učit, někdo usilovněji pracovat, někdo chce cvičit a mnoho lidí chce přestat tolik kalit. Jak se ale zabavit ve velkoměstě, když jsi dospělý člověk a konvenční sporty nejsou úplně tvá parketa? Nuže, rozhodli jsme se ti pomoct a poradit ti několik aktivit, které tě v roce 2019 odreagují i s partou kamarádů.

Escape room

Escape roomy jsou fenomén, který se v posledních letech rapidně rozšířil. Tzv. únikovky, jak jim v Čechách obyčejně říkáme, jsou ideální forma zábavy pro kolektiv, kdy se skupina musí dát dohromady, aby vyřešila sérii logických hádanek, která ji posune dále a eventuálně až k vítěznému konci.

Tato ideální aktivita pro rodiny či klidně kolegy z práce nás zaměstnávala jeden zábavný večer, kdy jsme se ve skupině snažili dostat z únikovky Elixir Mystery, která je volně inspirovaná českou klasikou Císařův pekař, Pekařův císař. Pokoušeli jsme se v ní mimo jiné namíchat elixír mládí, a jak se nám to dařilo, jsme podrobněji popsali zde.

Ve zkratce je však nutné zmínit, že Elixir Mystery je jednou z nejoriginálnějších únikovek v Praze a její návštěvu v historickém centru města vřele doporučujeme.

Laser tag

Zatímco escape room je zábava spíše pro rozum a lidi s logickým myšlením, laser tag je naopak pořádnou dávkou adrenalinu. Pro ty, co tuto kratochvíli neznají, můžeme říci, že se v zásadě jedná o bezbolestný indoorový paintball spočívající v rozdělení na týmy, které si mezi sebou zahrají pořádný deathmatch s laserovými zbraněmi.

Tyto zbraně jsou však samozřejmě neškodné a poskytují alternativu k sezení doma za Counter-Strikem, kdy spojují adrenalin střílečky s fyzickou aktivitou. A můžete nám věřit, že na konci budete pořádně zpocení. V Praze jich najdete hned několik, takže o široký výběr zde není nouze. Doporučujeme.

Motokáry

Z jednoho adrenalinu do druhého. Zde se však tak trochu posouvá level, protože vstupuje do hry i špetka nebezpečí, přesto jsou však motokáry jednou z těch nejlepších zábav, kterými si můžete zpříjemnit večer s kamarády.

Ať už jsou to motokáry elektrické či motorové, se svými kamarády se budete zaručeně předbíhat v tom, kdo pokoří rekordní čas a kdo získá nejhloupější fotku z okruhu.

Jump arény

Poslední volnočasovou aktivita, kterou vám v tomto roce můžeme doporučit, vám z pohybového hlediska prospěje asi nejvíce. Vyměnit párkrát posilovnu za jump arénu zcela jistě pomůže psychohygieně a zaručí pořádnou porci srandy.

Trampolíny jsou super, avšak pokud máme něco vyzdvihnout, jsou to na první pohled nevinně vypadající skluzavky, na jejichž konci čeká molitanový bazén. Dostat se z něj je samo o sobě tréninkem zad, a jízda dolů se pak vyrovná jakémukoli tobogánu. Doporučujeme.

Tak, a jsme na konci. Kdybychom to měli shrnout, tak můžeme říci, že v Praze i jiných městech již dnes najdete volnočasových aktivit víc než dost. Ať už jsou to únikové místnosti namáhající hlavu nebo jump arény namáhající tělo, k dispozici je skutečně mnoho aktivit, které vás v roce 2019 zabaví, a zároveň vám možná pomohou také splnit nějaké to předsevzetí.

Tenhle článek je placenou spoluprací s Elixir Mystery.