Zdroj: Nick Miotke/CNET Roadshow

Jak si vozy Tesla vedou v prostředí mrazivé Aljašky? Podívejte se na video

Automobilka Elona Muska již nějakou dobu testuje své vozy ve speciálním odlehlém zařízení na Aljašce, aby zdokonalila jejich odolnost vůči nízkým teplotám. Toto zařízení mohl nyní vůbec poprvé navštívit novinář.

7. leden 2019 08:27:37

Elektromobily jsou díky vznikající infrastruktuře po celém světě rok od roku rozšířenější a praktičtější, tedy až na oblasti chladného klimatu, kde se nízké teploty negativně podepisují na stavu a kapacitě autobaterií. Tesla to však hodlá změnit. Nedaleko aljašského města Fairbanks si zřídila základnu, kde její inženýři vyvíjí vozy schopné bezpečného a efektivního provozu i v tuhých mrazech.


Zdroj: Nick Miotke/CNET Roadshow

Tim Stevens ze serveru CNET byl vůbec prvním novinářem, kterému bylo umožněno tuto základnu využívanou dříve také americkou armádou navštívit. Při své návštěvě si kromě rozhovorů s inženýry na téma překážek ve vývoji baterií vhodných do nízkých teplot a vozů, které budou bezpečně zvládat sníh a led, mohl vyzkoušet také samotné řízení všech modelů Tesly v ledové krajině.


Zdroj: Nick Miotke/CNET Roadshow

“Mohl jsem si zkusit řízení všech modelů a mám z toho dojem, že testovací inženýři Tesly jsou skupinka šťastlivců, kteří mají neustálý přístup k automobilovému hřišti. Jedinou daní je jeho chladná a odlehlá lokalita,” napsal Stevens. Jak jeho návštěva probíhala a jak si vozy Tesla vypořádávají se sněhem a ledem, můžete zhlédnout zde:

Zdroj: CNET, Futurism