Zdroj: Columbia Records/Roc Nation

Jak Beyoncé a Jay-Z pomohli pařížskému Louvru ke světovému rekordu v návštěvnosti

Pokud si někdo může dovolit natočit hudební videoklip v nejslavnějším muzeu umění světa, je to právě tento manželský pár. A jak se nyní ukazuje, tato spolupráce se skutečně vydařila.

5. leden 2019 11:23:05

Největší muzeum umění na světě, pařížský Louvre, v roce 2018 navštívilo neuvěřitelných 10,2 milionu lidí, což je o 25 % více než v roce předcházejícím. Jedná se tak o nový rekord, kterého údajně “žádné jiné muzeum světa dosud nedosáhlo”. A byť to může znít překvapivě, velkou zásluhu na tomto rekordu má dle muzea také hvězdné duo hudebních umělců Beyoncé a Jay-Z.


Zdroj: Columbia Records/Roc Nation/YouTube

Nejslavnější manželský pár amerického showbyznysu se v roce 2018 spojil do dua The Carters a vydal album s názvem Everything Is Love, jehož součástí je rovněž track s názvem Apeshit. Videoklip k této skladbě byl natočen právě v pařížském Louvru. Jedná se o mimořádnou vizuální podívanou, která muzeum následně přiměla zavést novou 90minutovou prohlídku, jež návštěvníkům ukáže všechna umělecká díla, která se ve videoklipu objevila.

Netřeba dodávat, že tato prohlídka se stala velkým hitem, a stále si ji zde můžete projít. Více informací o jednotlivých zastávkách prohlídky najdete na stránkách muzea.

Zdroj: HypeBeast, ABC News