Zdroj: Foster + Partners

Sídlo čínské banky od Foster a Partners nabídne zákazníkům střešní atrium s galerií

V čínském Šen-čenu vyroste nový mrakodrap navržený studiem Foster + Partners, který se má stát symbolem předního postavení banky China Merchants Bank na tamním trhu.

4. leden 2019 12:14:58

Britské studio Foster + Partners zvítězilo v architektonické soutěži o návrh sídla banky China Merchants Bank v čínském městě Šen-čen. Mrakodrap o výšce 350 metrů bude první budovou zdejší nově vznikající čtvrti s názvem Super Headquarters District a stane se pracovištěm 13 000 zaměstnanců banky. Vedle mrakodrapu pak bude stát ještě jedna zhruba poloviční budova, ve které se budou nacházet víceúčelové kanceláře, luxusní hotel, kulturní prostory a obchody.


Zdroj: Foster + Partners

Nosná jádra konstrukce se nachází na bočních stranách mrakodrapu, díky čemuž mohou být všechna kancelářská poschodí otevřená a beze sloupů. To umožní flexibilitu uspořádání místností a také pomůže snížit tzv. solární zisky, pasivní zahřívání způsobené slunečním zářením. “Tato budova bude symbolizovat přední postavení banky na trhu a ztělesňovat jak její silný historický odkaz, tak jasný výhled do budoucnosti,” řekl Grant Brooker z Foster + Partners.


Zdroj: Foster + Partners

Vrchol mrakodrapu bude tvořen čtyřpatrovým proskleným atriem určeným pro zákazníky banky, kteří zde najdou galerii, prostory pro konání akcí, konferenční místnosti či občerstvení – to vše s rozsáhlým výhledem na celé město.

Zdroj: Dezeen, ArchDaily