Zdroj: Osaka Metro

Na umělém ostrově v japonské Osace vzniká futuristická stanice metra s mrakodrapem

Město Osaka chce z umělého ostrova Yumeshima, který byl zvolen jako místo konání výstavy World Expo 2025, vytvořit novou turistickou atrakci. Dočká se tak zbrusu nové stanice metra, jejíž součástí bude mrakodrap či samořízená vozidla.

3. leden 2019 09:28:01

Podzemní síť metra v japonském městě Osaka prochází rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž součástí bude rovněž výstavba zcela nové futuristické stanice na umělém ostrově Yumeshima, který byl zvolen jakožto místo konání světové výstavy World Expo v roce 2025. Výsledným produktem plánu, který firma Osaka Metro začala realizovat v roce 2018 a jeho dokončení je naplánováno na rok 2024, je “futuristická infrastruktura pro společenský život”.


Zdroj: Osaka Metro

Součástí této infrastruktury bude mimo jiné 250 metrů vysoký mrakodrap, ve kterém se budou nacházet zábavní zařízení, kanceláře, obchody a hotel. Kromě renovace dalších 15 existujících stanic plán zahrnuje také výstavbu podzemních ulic, zahájení provozu samořízených vozidel a zavedení nových digitálních služeb a funkcí.


Zdroj: Osaka Metro

Rozsáhlá rekonstrukce podzemní sítě metra je součástí rozvoje zmíněného umělého ostrova Yumeshima, který se má stát novou atrakcí pro turisty z celého světa, k čemuž mu jistě dopomůže také pořádání výstavy World Expo. Stanice s mrakodrapem pak bude představovat rozšíření stávající linky Chuo a nabídne návštěvníkům celou řadu nových služeb a zařízení včetně vyhlídky na vrcholu mrakodrapu.

Zdroj: designboom