Zdroj: Eric Thayer/Getty Images

Vyvíjí Apple chytré textilie? Nové patenty napovídají, že ano

Obor chytrých textilních materiálů je navzdory velkým pokrokům stále v plenkách, a může tak pro technologického giganta představovat velký potenciál.

Patentový úřad Spojených států amerických (USPTO) zveřejnil dokumenty s nejnovějšími zaregistrovanými patenty, mezi kterými figurovala také firma Apple. Ta si tentokrát nechala zaregistrovat celkem 43 nových patentů, které se mimo jiné týkaly témat jako multiplayerové hry, ride-hailingový software, jenž by se měl stát součástí Apple Map, či chytré textilie. Je tedy docela možné, že technologický gigant hodlá rozšířit své obzory.


Zdroj: Alexander Andrews/Unsplash

Obzvláště zaměření na chytré textilie se může zdát u Apple nezvyklé, avšak o tuto oblast jeví zájem již delší dobu. Během posledních let totiž zkoumala možná využití různých druhů chytrých materiálů. Před několika týdny byla Applu schválena řada dalších patentů týkajících se chytrých textilií, které lze využít jak v elektronických zařízeních, tak v oblečení. Jeden z těchto designů pojednával o rukavici se zabudovaným systémem obvodů, díky kterému by mohla obsahovat různé senzory jako například pro měření tlaku.

Samozřejmě se stále jedná pouze o patenty a je možné, že z nich nikdy nic hmotného nevzejde, nicméně tyto i předchozí patentové žádosti ukazují, že se Apple vážně zabývá možnostmi propojení technologie s textilem. Nezbývá tedy než čekat.

Zdroj: Fast Company, HypeBeast