Zdroj: Autohome.com.cn

Čínská automobilka přichází s nejlevnějším elektromobilem světa určeným do města

Great Wall Motor ORA R1 je elegantní elektrický vůz určený především do městského prostředí, který nabídne dojezd přes 300 km za méně než 200 000 Kč. Zatím je však dostupný pouze v Číně.

2. leden 2019 13:25:02

Čínská automobilka Great Wall Motors uvedla na trh nový elektromobil s názvem ORA R1, který má představovat další krok k “nové generaci elektrických vozů”. Model ORA R1 nabízí motor o výkonu 35 kW a dojezd 351 km, avšak jeho výjimečnost tkví především v ceně, která začíná na necelých 200 000 Kč, což z něj činí cenově nejdostupnější elektromobil na světě.


Zdroj: Great Wall Motor

Model ORA R1 je určen především pro mladé obyvatele měst. Kromě prostorného interiéru pasažérům nabízí také vysokou bezpečnost, kdy je více než 60 % karoserie vyrobeno z vysokopevnostní oceli. Celkový design je pak jednoduchý, ale zároveň jedinečný a rozpoznatelný. Vůz je rovněž vybaven systémem umělé inteligence, který lze aktivovat jednoduše vyslovením fráze “Hello, ORA”.


Zdroj: Great Wall Motor

Vůz je k dispozici v pěti barevných provedeních, nicméně momentálně ho seženete pouze v Číně. Automobilka však již dříve projevila zájem o expanzi do zbytku světa.

Zdroj: electrek, designboom