Zdroj: Volkswagen

Volkswagen přichází s mobilními powerbankami pro elektromobily

Mobilní nabíjecí stanice z dílny Volkswagenu nemusí být zapojeny do elektrické sítě, a poskytnou tak infrastruktuře pro elektromobily značnou flexibilitu.

1. leden 2019 18:54:47

Města budoucnosti podle německé automobilky Volkswagen budou plná mobilních dobíjecích stanic, které umožní rychlé, dostupné a pohodlné dobíjení elektrických vozů. Tyto mobilní dobíjecí stanice fungují podobně jako powerbanky, které dnes již běžně využívají miliony lidí, a podle automobilky poskytnou městské infrastruktuře pro elektromobily mnohem vyšší flexibilitu.


Zdroj: Volkswagen

Každá stanice umožňuje nabíjení až čtyř vozů zároveň stejnosměrným proudem o výkonu až 100 kW. Celková kapacita stanice je 360 kWh, což je dostatek energie pro nabití až 15 vozů, může však nabíjet také elektrokola. V okamžiku, kdy stanici dojde energie, stačí ji zapojit do sítě jako jakékoli jiné baterií napájené zařízení. Automobilka dosud nezveřejnila údaje o nabíjecích časech, avšak uvádí, že stanice lze nastavit také na příjem solární či větrné energie.

První mobilní nabíjecí stanice se začátkem roku 2019 objeví v ulicích německého Wolfsburgu, domovského města automobilky. Do dalších měst pak tento pilotní program bude rozšířen v roce 2020, kdy bude rovněž zahájena sériová výroba stanic.

Zdroj: Digital Trends, Volkswagen