Zdroj: HBO

Americký profesor pojmenoval nové druhy brouků po postavách z Game of Thrones

Celý svět netrpělivě čeká na nové epizody Hry o trůny, které se na obrazovky dostanou v dubnu 2019. A jak můžete vidět, mezi nadšenci do tohoto seriálu jsou i uznávaní vědci, kteří si toto čekání krátí po svém.

31. prosinec 2018 10:14:36

Brett Ratcliffe, entomolog a profesor Univerzity v Nebrasce, se rozhodl pojmenovat tři ze svých osmi nově objevených druhů brouků po postavách z Hry o trůny. Své jméno broukům z rodu Gymnetis propůjčili tři draci Daenerys Targaryen: Drogon, Rhaegal a Viserion. Oficiální latinské názvy nových druhů jsou pak drogoni, rhaegali a viserioni. Brouky drogoni a viserioni byste našli v Kolumbii a Ekvádoru, rhaegali se pak vyskytuje pouze ve Francouzské Guyaně.


Daenerys Targaryen, zdroj: HBO

“Vytvářením podobných jmen se chcete trochu proslavit a přitáhnout pozornost veřejnosti. Vždy jsem měl za to, že se vědci berou příliš vážně, a toto je způsob, jak to obejít,” říká Ratcliffe. Draky si však nezvolil náhodně. Všichni tři brouci totiž mají oranžové zbarvení, které připomíná dračí oheň. Vědec však především věří, že tato popkulturní jména dopomohou k tomu, aby se mezi lidmi zvýšilo povědomí o biodiverzitě a neznámých druzích živočichů.


Zdroj: Mashable