Foto: Pininfarina

Hypersport Pininfarina zná své jméno. Premiéry se dočkáme v březnu

Slavná italská karosárna to se svým vstupem do segmentu luxusních vozů myslí vážně. Již v březnu odhalí svůj debutový plně elektrický hypersport, jenž ponese jméno zakladatele firmy.

30. prosinec 2018 10:04:13

Narodil se před 125 lety a stál u zrodu světoznámé italské karosárny Pininfarina. Nyní ponese jméno zakladatele značky Battisty Fariny nový elektrický hypersport, na jehož vývoji firma Pininfarina aktuálně pracuje.

Věhlasná společnost z italského města Cambiano je nyní již ve stoprocentním vlastnictví indického průmyslového gigantu Mahindra, který vyrábí také stejnojmenné automobily. Mahindra se dlouhodobě soustředí na výzkum elektromobility, což podtrhuje např. účast továrního týmu Mahindra v závodech elektrických formulí. S prestižní karosárnou mají však Indové jasný cíl – produkovat luxusní, technologicky vyspělé vysoce výkonné vozy na čistou energii.


Foto: Pininfarina

První vlaštovkou se stane nový hypersport nesoucí jméno Pininfarina Battista. Vývoj celého stroje probíhá pod taktovkou nově založené společnosti Automobili Pininfarina v německém Mnichově. Firma slibuje výkon 1900 koní, maximální rychlost převyšující hodnotu 400 km/h, akceleraci z nuly na sto pod dvě sekundy a dojezd okolo pěti set kilometrů. To vše zabalené do stylové italské karosérie, jejíž proporce zdánlivě odkazují na historické Ferrari P4, o jehož karosérii se postarala právě Pininfarina.

Na technologickém vývoji novinky se do značné míry podílejí také specialisté z chorvatské manufaktury Rimac, která patří ke špičce ve vývoji čistě elektrických sportovních vozů. Premiéru nového Battisty můžeme sledovat již během březnového autosalonu v Ženevě. První vozy se pak dostanou k zákazníkům v roce 2020, přičemž cena nepůjde pod 40 milionů korun.

Zdroj: Pininfarina