Zdroj: PEAB AB

"Největší muzejní artefakt světa" dostane svůj vlastní pavilon v norském muzeu

Loď MS Finnmarken byla vyrobena v roce 1956. Muzeum Hurtigruten ji označuje jako největší artefakt světa a postaví kolem ní zcela novou budovu.

29. prosinec 2018 11:46:48

Námořní muzeum Hurtigruten na severu Norska dostane nový pavilon, který bude hostit jediný artefakt – loď MS Finnmarken. Tento pobřežní parník byl vyroben v roce 1956 a sloužil na 2700 km dlouhé lince Norwegian Coastal Express, která vede podél západního pobřeží Norska. Muzeum Hurtigruten ho získalo v roce 1999 a jak uvádí, jedná se o “největší muzejní artefakt světa”, který nyní dostane svou vlastní budovu o rozloze 3600 m2.


Zdroj: PEAB AB

Nová budova, jejíž design pochází z dílny studia LINK Arkitektur, bude vyrobena především ze skla a oceli. Jedná se o součást celkové rekonstrukce muzea, jejíž realizaci zajišťuje stavební firma Peab. “Prací na našem návrhu jsme strávili hodně času a jsme velmi šťastní, že si developer pro tuto zakázku zvolil nás… Zrekonstruujeme stávající budovy a postavíme novou, kde bude umístěna daná loď, a muzeum tak bude nové a moderní,” řekl regionální manažer firmy Gro Skaar Knutsen.

Zdroj: ArchDaily