Foto: Svetozaar Andrev

Na Maltě vyroste muzeum, které replikuje zhroucené Azurové okno

Azurové okno bylo přírodní památkou a významnou turistickou atrakcí Malty. Po jeho zborcení v březnu 2017 se nyní pracuje na reinkarnaci původního tvaru do podoby moderního výstavního prostoru.

27. prosinec 2018 12:03:43

Po zborcení přírodního unikátu zvaného Azurové okno začal architekt Svetozar Andreev a jeho tým pracovat na nové turistické atrakci, která svým zevnějškem odkazuje na původní monument, ale zároveň nabízí zcela nové možnosti využití.

Výsledkem se stane významný orientační bod na mořském pobřeží, jehož fasáda kompletně využije zrcadlející se ocel a tvary původního Azurového okna. Interiér stavby, jejíž konstrukce využívá nejmodernějších materiálů, se pak stane domovem výstavních ploch, které na pěti spirálovitě uspořádaných podlažích nabídnou celkem 5000 čtverečních metrů prostoru pro kulturní expozice. Jednotlivá podlaží objektu symbolizující pět tisíc let maltské historie budou dále doplněna četnými vizuálními efekty v podobě laserové show.

Projekt nesoucí označení Srdce Malty je nyní ve fázi příprav. Optimálně by se budova měla během několika let stát novou turistickou destinací a zároveň kulturním a architektonickým centrem ostrovního státu.

Zdroj: Designboom.com