Foto: Archdaily.com

Dům připomínající betonový blok nabízí bydlení několika generacím

Na švýcarském venkově vyrostl dům vzhledově replikující betonový blok, jenž nabízí bydlení pro několik generací současně.

26. prosinec 2018 13:50:40

Netradiční krychlovitý dům na švýcarském venkově z pera kanceláře Gautschi Lenzin Schenker Architects propojuje tři generace v rámci promyšlené monolitické betonové struktury.

Autorský tým dbal při návrhu na dodržování přísných geometrických zákonů tak, aby byl dům maximálně funkčním v rámci omezené plochy pozemku, který je dále doplněn zahradou s ovocnými stromy. Při návrhu hrály velkou roli taktéž potřeby a omezení jednotlivých generací, tedy dětí, rodičů a prarodičů, jelikož je budova určena pro trvalé soužití všech tří věkových skupin.

Prarodičům byl tedy vyhrazen značný prostor v přízemí, který byl dále doplněn o dětskou herní místnost, což umožní seniorům kontakt s mládím v podobě malých vnoučat. První patro pak nabízí ložnici, obývací pokoj a další samostatnou koupelnu pro rodiče. Část prvního patra je také vyhrazena pro terasu, která nabízí další možnosti vyžití a propojuje interiér s venkovním prostředím.

Celý dům je vyhotoven jako monolitický blok z betonu, který je dále doplněn decentními dřevěnými prvky, čímž původní struktura získává přívětivější optický dojem pro návštěvníky.

Zdroj: Archdaily.com