Zdroj: Elon Musk/Twitter

Musk odhalil nové snímky prototypu rakety Starship, která má vzít lidi na Mars

Muskova firma SpaceX během roku 2018 zvládla uskutečnit 20 letů do vesmíru, zároveň však pracuje na mnohem větších plánech pro budoucnost.

25. prosinec 2018 11:33:43

Elon Musk včera, na Štědrý den, odhalil na svém Twitteru nové informace o své raketě Starship, které doplnil také o snímek z procesu její stavby. Starship je nový název rakety, kterou Musk dříve označoval jako BFR (Big Falcon Rocket). SpaceX ji hodlá využívat k vysílání lidí na Měsíc a Mars a také k super rychlým mezinárodním letům vesmírem.


Zveřejněný snímek nám poskytuje docela dobrou představu o velikosti rakety, která bude dle slov firmy větší a výrazně výkonnější než raketa Saturn V, jež v rámci programu Apollo vynesla americké astronauty na Měsíc. Jen samotná špička rakety je totiž vysoká jako několikapatrová budova, a pracovní pickupy vedle ní vypadají jako modely aut na hraní.


Renderový snímek rakety Starship, zdroj: Elon Musk/Twitter

Plášť prototypu je vyroben z nerezové oceli, o níž Musk tvrdí, že při vysokých teplotách, které nastávají například při návratu do atmosféry, bude reagovat lépe než lehčí materiál z uhlíkových vláken. SpaceX plánuje zahájit testování rakety Starship již v roce 2019, kdy v prvních zkušebních letech pouze vzlétne kolmo vzhůru a opět přistane.

Zdroj: CNET