Foto: Thedrive.com

Oblíbený sporťák z GTA V je na prodej. Existuje jediný exemplář

Bravado Banshee z oblíbené herní série GTA, jehož tvary jsou zjevně inspirovány u Dodge Viper, je na prodej. Vůz skutečně existuje, avšak pouze jediný na světě.

25. prosinec 2018 10:37:23

Sportovní vůz Bravado Banshee je dobře znám všem hráčům herní série GTA. Tvůrci hry se při jeho návrhu očividně inspirovali u americké automobilky Dodge a jejího modelu Viper, kterému se herní model Banshee nápadně podobá především svou siluetou.

Populární automobil z digitálního světa však nyní může být právě Váš. Nejedná se přitom o žádnou amatérskou stavbu od fanoušků hry, ale o skutečné Bravado Banshee, které si nechala společnost Rockstar Games v roce 2012 zakázkově vyhotovit v jediném exempláři pro propagaci nového dílu GTA, jenž vyšel o rok později.


Foto: Thedrive.com

Rockstar Games nabídli tento unikátní sporťák jako výhru pro jednoho z prvních lidí, kteří si tehdy novou hru objednali. Unikátní Bravado Banshee tak získala šestapadesátiletá žena ze Severní Karolíny, z jejíž kreditní karty si hru zakoupil její syn. Američanka však vůz brzy prodala a následně se objevil v prodeji znovu.

Nyní je stroj nabízen na serveru eBay a to za cenu nepřevyšující jeden a půl milionu korun, což je vzhledem k nájezdu pouhých 13158 kilometrů a sběratelské hodnotě stále velmi příznivá cena.


Místo zavazadelníku má Bravado Banshee extrémně výkonnou audiosoustavu. Foto: Grandtheftauto5.fr

Za zhotovením vozu stojí tuningová firma West Coast Customs, která jej pro Rockstar Games vyrobila na základě Dodge Viper SRT-10 Coupe modelového roku 2006. Všechny panely karoserie jsou však věrnou replikou herního originálu a vyvedení interiéru stejně tak. Ačkoliv ve hře není interiér nijak detailně vyobrazen, nechybí zde výšivky s názvem modelu ani logo fiktivní automobilky, přičemž název fiktivního výrobce Bravado lemuje také brzdy.

Pod kapotou tluče desetiválec Dodge o objemu 8.3 litru o výkonu 510 koňských sil. S ním se Bravado Banshee rozjede až na rychlost 310 km/h. Pokud si jej chcete s lehkým zpožděním nadělit pod stromeček, máte exkluzivní možnost zde.

Zdroj: Thedrive.com