Foto: Autocar.co.uk

Nový Aventador dorazí v roce 2020. Půjde o dvanáctiválcový hybrid

I výrobci supersportů podléhají v poslední době tlaku emisních norem. Dalším z nich je Lamborghini, které uvede v roce 2020 novou elektrifikovanou generaci modelu Aventador.

22. prosinec 2018 15:14:30

Trend elektrifikace a tlak na splňování nejpřísnějších emisních norem se nevyhýbá ani výrobcům těch nejexkluzivnějších vozů. Po značkách jako BMW nebo Mercedes-Benz přichází řada i na ta nejikoničtější jména na poli supersportů. Ačkoliv není tento vývoj zcela vítaný, automobilky nemají jinou možnost, a proto Lamborghini oficiálně potvrdilo, že příští generace Aventadoru dostane hybridní pohonné ústrojí.

Lamborghini se však nehodlá vzdát svého úspěšného dvanáctiválce. Motor bude tedy řádně upraven a elektrifikován, čímž se nové Lamborghini Aventador, jehož premiéra je plánována na rok 2020, stane prvním dvanáctiválcovým hybridem světa.

Spolu s hybridním Aventadorem dorazí v roce 2020 i SUV Urus s hybridním pohonem, které slibuje výkon až 800 koňských sil. Přestavba supersportu na plug-in hybrid bude však značně komplikovanější, neboť celé pohonné ústrojí bude asi o dvě stovky kilogramů těžší, než klasický spalovací motor. Konstruktéři se tedy budou muset popasovat s touto výzvou a odlehčit vůz na minimum. Výhodou elektrifikace by se však mohl stát vyšší výkon i možnost elektronických módů řízení pro krátkodobé navýšení výkonu. Přínos z hlediska ekologie je však značně diskutabilní.

Zdroj: Motor1.com