Foto: Topgear

Speciální verze McLarenu P1 GTR připomíná první mistrovský titul Ayrtona Senny

McLaren P1 GTR byl poupraven na počest Ayrtona Senny, jenž získal před třiceti lety v monopostu McLaren svůj první mistrovský titul ve formuli 1.

20. prosinec 2018 17:20:10

Na počest legendárního brazilského pilota formule 1 Ayrtona Senny byl postaven speciální McLaren P1 GTR, jenž kromě četných technických úprav disponuje také ikonickým zbarvením vozů týmu McLaren ze sezóny 1988.

Za úpravou silničního vozu P1 GTR do podoby odkazující na legendární závodní stroj a neméně proslulého pilota formule 1 stojí jeden z majitelů velmi vzácného McLarenu P1, jenž si svůj vůz nechal, jakožto velký fanoušek Ayrtona Senny, dodatečně upravit do současné podoby u společnosti MSO.

Úprava zahrnovala především precizní změnu lakování, které je silně inspirováno závodním strojem McLaren MP4/4, se kterým legendární pilot v sezóně 1988 závodil po boku Alaina Prosta. Nechybí ani vyobrazení Sennova startovního čísla 12 a jeho jména nejen na karosérii, ale také na řadě míst interiéru.

Supersport z produkce McLarenu se kromě kosmetických změn zbarvení dočkal také úprav na aerodynamice a zcela nového zadního přítlačného křídla, které se designově přibližuje přítlačným křídlům historických vozů F1 a dle vyjádření specialistů z MSO generuje přítlak 800 kilogramů.

Zdroj: Topgear.com