Zdroj: Porsche

Porsche rozšiřuje svou puristickou řadu T o modely 718 Boxster a Cayman

Hlavním cílem těchto vozů je dopřát řidiči ten nejlepší prožitek z dynamické jízdy, a v jejich interiéru nenajdete ani autorádio, natož pak moderní infotainment systém.

20. prosinec 2018 09:47:02

Německá automobilka Porsche se na trhu prezentuje několika charakteristickými rysy. Na jedné straně vyrábí vozy s označením GT, při jejichž vývoji si inženýři kladou za cíl jediné – překonávat rychlostní rekordy. Poté jsou zde však také modely s označením T, které se naopak snaží dopřát řidiči co nejlepší prožitek z dynamické jízdy po prázdné klikaté silnici.

A jednočlenná rodina modelů T, kterou dosud tvořil pouze model 911 Carrera T, má nyní dva nové přírůstky, kterými jsou právě 718 Cayman T a 718 Boxster T. Oba nové modely pohání stejný dvoulitrový plochý čtyřválec s výkonem 300 koní, jehož rychlostní stupně můžete ovládat pomocí šestistupňové manuální převodovky. Podle informací automobilky se vozy z nuly na sto dostanou za 4,9 sekundy bez ohledu na typ karoserie.

V interiéru budete jen stěží hledat moderní technologické výdobytky, což přesně designéři chtěli. Za účelem snížení hmotnosti byl odstraněn celý infotainment systém včetně dotykové obrazovky, avšak řidiči, kteří upřednostňují konektivitu před nízkou hmotností, si ho mohou nechat bezplatně zabudovat. Oba nové modely lze již nyní objednat v domovském Německu, přičemž ceny modelů začínají přibližně na 1,62 milionu Kč (718 Cayman T) a 1,68 milionu Kč (718 Boxster T).

Zdroj: Digital Trends, Porsche