Foto: Ketsiree Wongwan

Dům v Thajsku představuje kompromis využití interiéru pro rozličné aktivity majitelů

Kancelář IDIN Architects se postarala o vznik moderního domu pro partnery, jejichž životní styl se zcela liší.

19. prosinec 2018 13:40:29

Autorský tým architektonické kanceláře IDIN Architects se musel popasovat s nelehkým zadáním klienta pro návrh jejich nového domu. Ačkoliv pár nepočítá s dětmi, muž kladl velký důraz na pečení, vaření a fotografování, zatímco pro ženu byla stěžejní literatura a umění včetně vlastní realizace v této oblasti. Pár chtěl žít spolu pod jednou střechou, ale zároveň si oba chtěli zachovat vlastní autenticitu jejich osobního světa a koníčků, na které kladli velký důraz.

Výsledkem se stal moderní dům o dvou podlažích s bohatě členěným interiérem tak, aby splňoval specifika obou zadavatelů. Aktivitám ženy bylo vyčleněno první patro, zatímco muž dostal svůj prostor v přízemí. Díky sklu, které bylo použito jako horní deska rozměrného pracovního stolu v prvním patře jsou však obě patra vizuálně propojena a oba partneři na sebe mohou neustále vidět.


Foto: Ketsiree Wongwan

Prostor v prvním poschodí byl dále rozčleněn do několika úrovní dle zaměření na knihy či vizuální umění. Jednotlivé úrovně jsou od sebe prostorově odčleněny schody, ale je možné je také zcela rozdělit za pomoci pohyblivé dřevěné stěny, která dále formuje intimitu interiéru.

Celý dům na relativně malé ploše v thajském městě Nakornchaisri je bohatě prosvětlen integrací velkých skleněných ploch do fasády, která vyniká vzhledným dřevěným obkladem. Konstrukce využívá pravoúhlých betonových ploch, které jasně vyznačují hranice jednotlivých světů obou partnerů.

Zdroj: Archdaily.com