Zdroj: The Boring Company/CNET

Muskova Boring Company oficiálně otevřela první tunel i s ukázkovými jízdami

Když se před dvěma lety Elon Musk na svém Twitteru podělil o další ze svých zdánlivě bláznivých nápadů, moc lidí nevěřilo, že to s budováním tunelů myslí vážně. On svým slovům však dostál.

19. prosinec 2018 08:43:40

Elona Muska před dvěma lety natolik rozhněvaly neustálé zácpy v Los Angeles, že na svém Twitteru prohlásil, že vyvine nový podzemní dopravní systém, díky kterému již řidiči nebudou muset stát v kolonách. Ačkoli je známý tím, že na svém Twitteru často sdílí šílené návrhy, k jejichž realizaci nakonec nedojde, v tomto případě svým slovům skutečně dostál.


Zdroj: The Boring Company/CNET

Svérázný Jihoafričan včera oficiálně otevřel vysoce očekávaný testovací tunel z dílny své Boring Company, který se nachází pod sídlem SpaceX, další jeho firmy, ve městě Hawthorne poblíž Los Angeles. Tunel o délce 2,3 kilometru a šířce 4,3 metru údajně stál přibližně 226 milionů korun. Firma zde však podotýká, že tato částka je pouze zlomkem nákladů tradičního budování tunelů.


Firma Boring Company bude tunel využívat především pro účely výzkumu a vývoje, aby zdokonalila své metody budování tunelů, a přiblížila se tak realizaci své ambice vytvořit nový model veřejné dopravy. Tunel měl být podle původních plánů schopen přepravovat vozidla na inovativních elektrických “bruslích” rychlostí až 241 km/h. Tento plán byl však podle všeho změněn, protože vozy Tesla použité pro předváděcí jízdy byly opatřeny speciálními “postranními kolečky”, která je držela na jednosměrné trati.

Jak jízda tunelem probíhá, můžete zhlédnout v reportáži americké televize CNBC:

Zdroj: CNET, CNBC