Zdroj: Asaf Kliger/ICEHOTEL

Ve Švédsku byl již po 29. otevřen unikátní ledový hotel navržený 33 umělci

Na internetu se objevily první snímky letošní podoby ledového hotelu ve švédském Jukkasjärvi, kde si hosté od prosince do dubna mohou užít velmi netradiční pobyt.

18. prosinec 2018 14:20:16

Ve Švédsku byl před několika dny již po 29. otevřen ledový hotel, kde se hosté mohou ubytovat v apartmánech kompletně vyrobených z ledu a sněhu. ICEHOTEL se nachází v malé vesnici s názvem Jukkasjärvi a led na jeho výrobu pochází ze zamrzlé řeky Torne. Jedná se o první ledový hotel světa, jehož první otevření proběhlo již v roce 1990. Vlivem tání ledu je však vždy v provozu pouze dočasně, a jeho vzhled se tak každý rok mění.


Zdroj: Asaf Kliger/ICEHOTEL

V letošní edici hotelu najdeme 15 jedinečně navržených apartmánů, obřadní síň pro svatby a jiné slavnostní obřady a hlavní sál, na kterých se podílelo 33 umělců z 13 různých zemí. Veškerou tuto ledovou krásu si však hosté mohou užívat pouze od prosince do dubna, kdy roztaje a odteče zpět do řeky Torne, čímž dojde k dokonalému uzavření cyklu.


Zdroj: Asaf Kliger/ICEHOTEL

Proces stavby hotelu začíná vždy v březnu, kdy je z řeky vyjmuto 2500 tun ledu. Ten je následně uskladněn až do října, kdy začíná skutečná stavba. Hosté, kteří se zde rozhodnou strávit noc, musí po příjezdu nejprve projít “kurzem přežití”, v rámci kterého získají informace o tom, jak se vhodně obléci a ustlat si postel s arktickým spacákem. Tyto speciální spacáky pro přenocování bohatě stačí, protože jsou určeny do teplot až -25 °C.

Pokud byste chtěli tento unikátní hotel navštívit, informace o cenách a dostupných termínech najdete například na TripAddvisoru.

Zdroj: designboom