Zdroj: Etalon Group

Fasádu šesti obytných budov v Moskvě zdobí kultovní Velká vlna od Hokusaie

Jedno z nejslavnějších děl japonského umění nyní zdobí fasádu šesti obytných budov o celkové rozloze 60 000 čtverečních metrů.

18. prosinec 2018 12:00:10

Obyvatelé čtvrti Etalon City v jihozápadní části Moskvy se nyní mohou každý den těšit z pohledu na jedno z nejslavnějších děl japonského umění na světě, které nese název Velká vlna u pobřeží Kanagawy a jeho autorem je neméně slavný japonský umělec Kacušika Hokusai. Jeho dílo totiž nyní tvoří fasádu šesti obytných výškových budov, jež jsou součástí většího, nově vznikajícího komplexu.


Zdroj: Etalon Group

Záměrem architektonického týmu Etalon Group, který za tímto projektem stojí, je nacházet a využívat nová řešení designu fasád různých objektů. Pro šest nejviditelnějších budov stojících podél dálnice se rozhodli zvolit právě zmíněný Hokusaiův dřevotisk, který pokrývá plochu fasády o rozloze celkem 60 000 čtverečních metrů. Ikonický obraz padající vlny je zde rozdělen na šest rovnoměrných elementů podle budov.


Zdroj: Etalon Group

V duchu tohoto architektonického konceptu se však nese celý komplex, kdy ostatní budovy sice neobsahují umělecká díla, ale jsou inspirované siluetami světových metropolí jako New York, Chicago, Barcelona či Monako.

Zdroj: designboom