Zdroj: Paul Warchol

Budova nádraží v Hong Kongu nabízí návštěvníkům střešní zahrady i výhled na přístav

Návštěvníci nedávno otevřené budovy West Kowloon Station mohou po schodech vystoupat až na střechu, odkud si mohou za přítomnosti svěží zeleně užívat pohled na Viktoriin přístav.

17. prosinec 2018 12:28:14

V hongkongské čtvrti West Kowloon byla na konci září oficiálně otevřena nová budova vlakového nádraží, jejíž návrh zhotovil architekt Andrew Bromberg ze studia Aedas. Nádraží West Kowloon Station je konečnou stanicí 141 km dlouhé vysokorychlostní linky Kuang-čou – Šen-čen – Hong Kong a tvoří součást zcela nově vznikající čtvrti West Kowloon v pobřežní části města.

Zajímavá je však také samotná budova, která lidem nabízí možnost vystoupat po schodech až na střechu, kde se nachází stromky, keře a další zeleň a také malé náměstí s výhledem na Viktoriin přístav. V nejvyšším bodě dosahuje budova 25 metrů a vzhledem k tomu, že většina železničních tratí zde končí pod zemí, se i její nejnižší bod nachází v hloubce 25 metrů pod povrchem.

“Pracoval jsem na tomto nádraží téměř 10 let a je skvělé vidět, jak se to tu nyní hemží lidmi,” říká Andrew Bromberg ze studia Aedas a dodává: “Tato nová stanice pro všechny lidi představuje příležitost k objevování nových spojení s Hong Kongem.”

Zdroj: Dezeen