Zdroj: Lift Aircraft

Americký startup přichází se zážitkovými lety dronem, který můžete sami pilotovat

Abyste 18vrtulový dron Hexa mohli pilotovat, nepotřebujete žádnou licenci, stačí vám krátký trénink ve virtuální realitě.

15. prosinec 2018 11:43:14

Zatímco se technologičtí giganti jako Uber, Audi či Rolls Royce snaží vyvinout autonomní taxi drony určené pro městskou dopravu, jeden méně známý startup k této technologii zvolil trochu jiný přístup. Firma Lift Aircraft se nechce zabývat zdlouhavým procesem vytváření vhodných logistických a právních podmínek pro zavedení této novodobé metody dopravy ve městech. Její 18vrtulový dron s názvem Hexa je určen výhradně pro rekreační lety.


Zdroj: Lift Aircraft

Tento necelých 200 kg vážící dron je určen pro jednoho pasažéra, kterého udrží ve vzduchu po dobu 10-15 minut nepřetržitého letu. Jednou z jeho hlavních výhod je, že zákonem není považovaný za “skutečné” letadlo, ale pouze “elektrický ultralehký letoun”, díky čemuž nevyžaduje pilotní licenci. Zároveň však nemůže překročit jistou hranici nadmořské výšky a létat nad zalidněným územím.


Zdroj: Lift Aircraft

Firma však již nyní nabízí rezervace letů na příští rok, které budou probíhat “scénických a nezalidněných oblastech” 25 amerických měst za cenu přibližně 3500–4500 Kč. Abyste mohli do dronu usednout, musíte být starší 18 let, měřit méně než 195 cm a vážit méně než 114 kg. Po cvičném letu v simulátoru s virtuální realitou se tedy můžete až na 15 minut vznést nad krajinu, kdy dron ovládáte joystickem a dotykovým tabletem, zatímco bezpečnost a stabilitu zajišťuje jeho palubní počítač.

Je tedy celkem pravděpodobné, že půjde o oblíbenou zážitkovou aktivitu, kterou bychom i my sami rádi vyzkoušeli. Můžeme tedy doufat, že se podobná služba dostane také do Evropy.

Zdroj: Engadget