Foto: Topspeed.com

Společnost Genovation přestavěla Corvette C7. Výsledkem je nejrychlejší elektromobil světa

Novinka nesoucí jméno Genovation GXE na první pohled evokuje klasickou Corvette C7. Ve skutečnosti se s výkonem 800 koní jedná o nejrychlejší silniční elektromobil světa.

14. prosinec 2018 15:49:25

Společnost Genovation uvedla svůj čistě elektrický supersport GXE, jehož technickým základem se stal sériový model Corvette C7, avšak pohonná jednotka byla kompletně vyměněna. Výsledkem je nejrychlejší silniční elektromobil světa se zápisem v Guinessově knize rekordů.

Ačkoliv se na první pohled zdá, že se jedná o běžnou Corvettu, ve skutečnosti jde o ryzí elektromobil. Autoři vozu nahradili původní vidlicový osmiválec elektromotorem, který v kombinaci s originální automatickou převodovkou Corvette generuje výkon 800 koní a maximální rychlost přesahující hodnotu 300 km/h.

Podlaha vozu byla opatřena bateriemi, které novince zajišťují dojezd 175 kilometrů. Díky důmyslnému rozložení baterií v podlaze má vůz navíc ideální rozložení hmotnosti v poměru 50/50 na jednotlivé nápravy, což mu zajišťuje optimální stabilitu, těžiště a jízdní vlastnosti. Jelikož má autor vozu ambici prodávat svůj model GXE jako exkluzivní zboží se zápisem v knize rekordů, bude vůz nabízen za částku téměř 20 milionů korun a vznikne pouze v omezené sérii pro hrstku vyvolených.

Zdroj: Topspeed.com