Foto: Bruno Klomfar - Tom Maldener

Restaurace na Bodamském jezeře nabízí nezaměnitelný výhled na švýcarské Alpy

V rakouské obci Lochau vyrostla restaurace položená nad hladinu Bodamského jezera, která nabízí možnost plavání i impozantní výhled.

13. prosinec 2018 15:07:34

V rámci rekonstrukce lázeňského komplexu Am Kaiserstrand v rakouské obci Lochau na území spolkové země Voralbersko byla v roce 2010 vybudována restaurace, jejíž budova je kompletně položena na hladině přilehlého Bodamského jezera.

Budova restaurace je spojena s břehem pomocí 42 metrů dlouhé lávky, která přímo navazuje na rekreační zónu lázní, jež v rámci přestavby prodělala řádnou rekonstrukci, aby maximálně vyhovovala potřebám hostů z řad turistů. Restaurace je postavena na 30 železobetonových nosnících a se svou jednoduchou funkční architekturou nabízí vnitřní i venkovní posezení, přičemž kromě terasy je přístupná také střecha, která nabízí impozantní výhled na vodní hladinu a osobité podhůří Alp.


Foto: Bruno Klomfar – Tom Maldener

Kromě restauračních služeb nabízí tato turisticky orientovaná stavba také šatny, sprchy a veřejné záchody, což spolu se schody mířícími přímo pod vodní hladinu naznačuje jasné využití. Tento prostor nabízí též možnost koupání přímo v jezeře, což je v kombinaci s občerstvením v interiéru více než příjemnou formou relaxace.

Exteriér budovy je tvořen dřevěným obkladem, venkovní terasou a dřevěnými žaluziemi, které ukrývají rozměrné skleněné stěny restaurace. Energeticky je pak celý komplex velmi nenáročný, neboť je schopen vlastní rekuperace tepla a využívá řadu energeticky nenáročných materiálů.

Zdroj: Arch2o.com