Zdroj: Russia 24

Ruská televize představila "high-tech robota", ze kterého se vyklubal muž v kostýmu

Ruská státní televize si před pár dny utrhla pořádnou ostudu, kdy její reportér prezentoval dětskou atrakci v podobě člověka převlečeného za robota jako dílo nejmodernější technologie.

13. prosinec 2018 14:56:40

V ruské státní televizi Russia-24 došlo před pár dny ke kurióznímu nedopatření. Při vysílání reportáže z technologického fóra určeného pro děti televizní reportér prohlásil, že robot Boris, který byl prezentován jako high-tech robot s až neuvěřitelně přirozenými pohyby “se už stihl naučit tancovat, a docela mu to jde”. Jedinou vadou na kráse zde však je, že Boris ve skutečnosti není robot, ale pouze muž v kostýmu.


Zdroj: Gizmodo/Russia 24

Boris je tedy ve skutečnosti speciální kostým od firmy Show Robots, který lze pořídit přibližně za 85 000 Kč. Aby však mohl oslňovat přirozenými pohyby a tanečními kreacemi, musí se v něm nacházet člověk. Celý incident odhalilo několik velmi pozorných diváků, kteří si v reportáži všimli podezřele lidského krku pod hlavou robota.


Zdroj: Gizmodo

Pro ujasnění je však nutné dodat, že nic nenasvědčuje tomu, že by se pořadatelé fóra snažili někoho oklamat. Boris měl být pouhou atrakcí pro děti. Nedorozumění nejspíš způsobil právě zmatený televizní reportér, který měl za to, že se skutečně jedná o moderního robota. Nicméně vezmeme-li v úvahu, co všechno již dnes dokáží například roboti Boston Dynamics, vlastně mu to ani nelze příliš vyčítat.

Na celou reportáž se můžete podívat zde (výstup s robotem začíná zhruba v čase 2:30):

Zdroj: Gizmodo, The Guardian