Foto: Google

Google představil ambiciózní plány na dostavbu svého domovského města

Internetový gigant Google zveřejnil plány pro rozvoj svého domovského města Mountain View v Kalifornii. Projekt počítá s několika tisícovkami nových bytů, kancelářskými prostory i obchody.

12. prosinec 2018 12:45:55

Kalifornský internetový gigant Google se již několik let netají ambicí na rozšíření své základny v kalifornském městě Mountain View. Nyní byly společností zveřejněny nové a zřejmě již finální plány na expanzi v rámci městského prostoru, o které se postarala architektonická studia Bjarke Ingels a Heatherwich Studio.

Rozsáhlý urbanistický projekt by měl primárně zajistit nové možnosti bydlení pro pracovníky Googlu, kvalitní vyžití v lokalitě a samozřejmě se počítá také s novým moderním sídlem společnosti. Vize však zároveň dbá na ekologii a městskou mobilitu. Mountain View by se tedy mělo díky masivní investici Googlu proměnit v chytré zelené město s minimální automobilovou dopravou.


Foto: Google

Dostavba by se dle zveřejněných dokumentů měla dotknout především severní části města, kde je v plánu vybudovat až jeden milion čtverečních metrů nových kanceláří, osm tisíc domů a šest tisíc bytů, přičemž 20% bude klasifikováno jako cenově dostupné bydlení. Kromě výstavby budov projekt pracuje s přepracováním infrastruktury ve městě, což se dotkne zejména dopravy, která bude mnohem přívětivější k pěším. Vybudována bude též celá řada parků a otevřených veřejných prostranství s maloobchody.

O finální podobě a začátku výstavby rozhodne vedení města začátkem roku 2019, avšak lze předpokládat, že bude projekt schválen, neboť Google na připravovaném projektu s městem dlouhodobě spolupracoval. Monumentální proměna města Mountain View by pak mohla probíhat v několika fázích s finálním dokončením během deseti let.

Zdroj: cnbc.com