Zdroj: CNBC

Čína po soudním sporu neočekávaně zakázala prodej Apple iPhonů

Obchodní vztahy mezi Čínou a Spojenými státy jsou v poslední době značně vyostřené a tento spor celé situaci zcela jistě nepomáhá.

11. prosinec 2018 10:42:55

Čínská vláda schválila zákaz prodeje velké části modelů iPhonů poté, co se firma Apple dostala do sporu s další americkou technologickou společností Qualcomm, která vyrábí především procesory. Qualcomm dal Apple k soudu za údajné porušení dvou patentů, pomocí kterých na některých modelech iPhonu funguje upravování fotografií a správa aplikací.


Zdroj: Alex Cranz/Gizmodo

Soud dal Qualcommu následně za pravdu, a Apple tak bude muset reagovat. Na nejnovější modely XS, XS Max a XR se zákaz sice nevztahuje, avšak dovoz a prodej modelů 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus a X je v Číně nyní protizákonný. Apple se proti rozhodnutí soudu ihned odvolal a vydal prohlášení, ve kterém uvedl: “Snaha Qualcommu zakázat naše produkty je dalším zoufalým krokem firmy, jejíž nelegální praktiky jsou vyšetřovány úřady po celém světě.”

Apple zároveň uvedl, že dané modely prozatím zůstávají dostupné, a nejspíš tak bude vyčkávat, jak velký tlak na něj v nadcházejících týdnech bude vyvíjen.

Zdroj: CNN, HypeBeast