Foto: Nissan

Koncept Nissan GT-R50 jde do výroby. Vznikne 50 kusů

Úchvatný koncept vznikl původně na oslavu padesátileté historie modelové řady GT-R. Nyní japonský výrobce potvrzuje, že se dočkáme i omezené série pro běžný provoz.

9. prosinec 2018 15:05:37

Studie Nissan GT-R50 debutovala na letošním ročníku tradičního festivalu rychlosti v Goodwoodu. Vůz, pod jehož návrhem je podepsané legendární studio Italdesign, okamžitě vzbudil pozornost, a to nejen mezi fanoušky japonských sporťáků.

Stroj, jenž vznikl původně na oslavu 50 let modelové řady GT-R, se nakonec dočká omezené výroby pro největší zájemce, přičemž vznikne v sérii symbolických padesáti exemplářů. Novinka s cenovkou přesahující 25 milionů korun technicky vychází z Nissanu GT-R v úpravě Nismo, avšak změny se netýkají pouze exteriéru.

Pod kapotou pracuje originální dvakrát přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3.8 litru, jehož výkon je však oproti produkčnímu Nissanu GT-R Nismo navýšen o dalších 110 koní. Finální výkon 710 koňských sil je dále doplněn novým naladěním podvozku a řadou komponentů z motorsportu. Výjimkou tedy nejsou závodní brzdy Brembo nebo zesílené diferenciály.

Automobilka začne dodávat přísně limitovanou sérii vozu GT-R50 již příští rok. Zájemci o vůz si mohou svůj sběratelský kousek dále personalizovat dle vlastního přání, takže lze předpokládat, že se každý zhotovený exemplář stane cenným unikátem.

Zdroj: Topgear.com