Zdroj: Sergey Makhno Architects

Minimalistický dům poblíž Kyjeva bude splývat se zasněženou ukrajinskou přírodou

Projekt s názvem “Father’s House”, který vyroste poblíž ukrajinského hlavního města, se nese v duchu minimalismu a jeho nejvýraznějším prvkem je vyvýšená galerie.

8. prosinec 2018 11:55:31

Ukrajinské studio Sergey Makhno Architects odhalilo svůj nový projekt, který vyroste nedaleko Kyjeva. Minimalistický dům s názvem “Father’s House” byl navržen přímo pro Makhnovu rodinu. Původním záměrem bylo vytvořit “dům čistých linií”, čehož se výsledný design svým minimalismem a jasným členěním drží, zároveň však poskytuje bezpečné a pohodlné útočiště.


Zdroj: Sergey Makhno Architects

Uvnitř domu se kromě běžných součástí jako pokoje, kuchyň či jídelna nachází také vinný sklípek, a nejvýraznějším prvkem je pak galerie, která prostupuje celou budovou. Pro její zvýraznění ji architekti postavili na vyvýšeném podstavci, a její strop tak převyšuje zbytek domu. Světlo do galerie proniká skrz pásové okno o šířce 4,5 metru, které tvoří celou její stěnu.


Zdroj: Sergey Makhno Architects

Hlavní vchod do domu je ukrytý za velkou zdí, a nejde tak z venkovní cesty vůbec vidět. Využití zdí zde představuje architektonické a designové vyjádření ochrany rodinného soukromí a zároveň otevřenosti vůči okolní krajině.

Zdroj: designboom